Зцілення сотникового слуги
image

Зцілення сотникового слуги

4-та неділя після П’ятидесятниці

 

Господи, я не вартий, щоб Ти увійшов під мою покрівлю; скажи тільки слово, то й одужає хлопець мій”,- так сказав римський сотник до Ісуса Христа, коли Господь хотів піти оздоровити його слугу.

Слова знамениті – повні покори та найглибшої віри. Ці слова говорить сотник римського війська, найкращого, найсильнішого в світі у той час. Сотник цей міг би дуже гордитися своїм становищем і вважати, що це він робить приємність для галилейського Учителя, запрошуючи Його у свій дім. Та він у душі пізнав, що це Божий Посланець, перед Яким кожна людина повинна схилитися з найбільшою покорою та смиренністю.

А віра його виявилась у тому, що він вважав, що саме слово Господа зцілить його слугу. Він знав, що від Всемогутнього Слова Божого все залежить. Така віра дійсно рідкісна, навіть у тих, які мусіли б так вірити. Ізраїльтяни постійно чули про Боже Слово у їхніх синагогах. Чуємо і ми про це в Храмах Божих частенько, та Господь сказав, що навіть і в Ізраїлі не знайшов Я такої віри. А це ж був поганин, земляки якого кланялися ідолам. Чи ми християни не почули б подібні слова від Господа: “ Не знайшов Я у вас такої віри!

Та віра сотника була зовсім оправдана. Бо коли людина припускає, що все, що у світі, створене Вищою Силою, Богом, то ясно, що ця Сила може все впорядковувати, виліковувати. Ті ліки, що походять від різних речовин, що знаходяться у цьому світі, свою лікувальну силу дістають від цієї Сили, що їх створила з такою здібністю лікувати. Ясно, що видужання походить від Бога. Бог скаже слово – то так і буде, чи це за посередництвом ліків, лікарів, лікарень, чи через інші причини.

Ось чому деякі люди швидко видужують і держаться в доброму здоровї, а деяким і ліки найкращі, найбільш коштовні, мало помагають, або й зовсім не мають впливу на них. Дуже залежить від віри.

Очевидно, що кожній людині прийдеться покидати цей світ. Тому багато духовного зросту залежить від терпеливого перенесення перешкод та іспитів у цьому світі і не всі недуги виліковуються. Та і в цьому потрібна віра, щоб з надією на Бога відважно переносити всі труднощі, щоб вони людину не зламали, не загнали у розпач, а щоб людина їх поборювала своєю рішучістю, своєю незламністю.

Дорогі брати і сестри! Слова сотника і Господня відповідь на них подаються нам для того, щоб ми укріплялись у вірі і шанували ближнього свого. Любімо Христа та Церкву Його, служімо Йому, знаходьмо у Ньому відповідь на всі наші труднощі та болі. Амінь.

 

Протоієрей Євген Кумка

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873