Зцілення дочки жінки хананеянки

Сказав Ісус: "О жінко, велика віра твоя!
Нехай буде тобі, як ти хочеш."
Мт.15:28

 

В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 

Дорогі браття і сестри!

 

Сьогоднішня Євангелія - про зцілення. Чим зцілення дочки жінки хананеянки виділяється з-поміж інших зцілень та чудес, які Ісус чинив протягом Його земного буття? Чому саме ця історія потрапила до Святого Письма? Чим вона цінна саме для нас, християн 21 століття?

У той час Ісус залишив Юдею і подорожував у країні Тирській і Сідонській. Очевидно, чутка про дивовижні зцілення уже випередила Ісуса. Жінка, що мала хвору дочку, дізналася про Спасителя, і вирішила просити у Нього допомоги. Вона знала про що вона буде говорити з Ісусом. Найбільшою проблемою її життя було здоров'я її дитини. Не вагаючись, вона підійшла до Господа і розповіла Йому про своє горе. Ісус мовчав. Але жінка наполягала, вона прийшла сюди, щоб отримати найнеобхідніше, і не хотіла залишитися з нічим.

Відповідь доброго Спасителя може здивувати і розчарувати нас: “Ти, жінко, не з тої вибраної нації, для якої Я посланий.” Скільки людей вже змогли отримати бажане від Ісуса, а жінка-хананеянка не входила у число тих щасливчиків тільки з причини свого не ізраїльського походження. Вона не стала вказувати на цю несправедливість, вона просила Господа про милість. Вона вірила, що Ісус може зробити це чудо і намагалася упросити Його допомогти їй. Страждання навчили її смиренню, а любов до хворої дитини- наполегливості.

Ось що зробило жінку-хананеянку особливою настільки, що Ісус зміг поставити її у приклад для нас усіх: віра, смирення і наполегливість у молитві. Коли світ цей проповідує гордість, Господь хоче бачити нас смиренними. Коли безвір'я панує, і усі вимагають пояснення кожній події і Він хоче, щоб ми довіряли Йому у наших найпотаємніших бажаннях і потребах. Коли “пристосуватися до віяння часу” вважається чеснотою, і за-для вигоди люди можуть змінювати навіть свій світогляд, Ісус чекає від нас постійності.

Довіряймо ж Богові. Він ніколи не залишить щиру молитву віри без відповіді. Він пошле Своє благословіння у найкращий час і спосіб для нас. Нехай буде нам по вірі нашій.

о. Іван Лимар

St. Volodymyr Cathedral
Chicago, IL

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873